Hurghada

Atrakcje

Hurghada - plażaDo Hurghady ludzie przyjeżdżają z bardzo wielu powodów. Podstawowym oczywiście są piękne plaże i ciepłe morze Czerwone, jednak to nie wystarczy, by ściągnąć tłumy turystów (dla przykładu w 2010 roku był to najpopularniejszy cel lotów z Polski!). Hurhada ma do zaoferowania wiele więcej. W okolicach Hurghady jest kilka miejsc unikatowych na skalę nawet światową:

  • Makadi Bay - zatoka położona ok 30 km na południe od miasta, wokół której jest sporo hoteli. Warto odwiedzić tę zatokę, bo słynie raf koralowych tuż przy linii brzegowej. Oczywiście, dodatkowym atutem są tu plaże o bardzo drobnym piasku.
  • El GounaEl Gouna - to jedna ze sztucznie usypanych wysp na morzu Czerwonym, obecnie w rękach prywatnego przedsiębiorcy. Na wyspie usytuowane jest ekskluzywne miasteczko hotelowe, a cała okolice pocięta jest rzekami i kanałami. Taka struktura spowodowała, że nazywa się to miejsce egipską Wenecją
  • Hotel Coral Beach - to wyjątkowe miejsce na całym Bliskim Wschodzi. Znajduje się tu JEDYNA plaża nudystów (co prawda niewielka)
    w całym arabskim świecie. W kraju, gdzie kobiety chodzą okryte ubraniem od stóp do głów takie miejsce to prawdziwy ewenement.